SubPage
Zoznam zdrojov pre inšpiráciu

Pflanzenparadiese unter Wasser (Takashi Amano)
Táto kniha vyšla v nemčine v nakladateľstve Naturbuch, v angličtine sa volá Nature Aquarium Book 1. Nájdete tu nádherné fotografie, opisy, komentáre a návody. Táto kniha sa mi z Amanovej kolekcie páči snáď najviac, akváriá sú prehľadné, častokrát až geniálne jednoduché. V novších knihách sú už akváriá tak fantastické, že normálny smrteľník hádam už ani nemá šancu niečo podobné dosiahnuť ;-)
Naturbuch
 
Amanos Naturaquarien, Wasserpflanzenparadiese und die Welt der Salmler (Takashi Amano)
Je to v podstate kolekcia fotografií Amanových akvárií, kde osádku tvoria výlučne characidy (tetrovité). Je tu menej všeobecných informácií, ale obrázky hovoria už dostatočne za seba. Na tejto knihe sa mi páči najmä to, že väčšina zobrazených akvárií je malých a bola to teda dobrá inšpirácia pre moje malé nádržky... Dobrá knižka na začiatok, je pomerne tenká a cenovo dostupná.
Bede Verlag, zo série „Ratgeber“.
 
Das grosse Buch der Naturaquarien (Takashi Amano)
Krásna zbierka Amanových akvárií rôznych veľkostí. Nemala by chýbať žiadnemu akvaristovi. Kvalita fotografií je už takmer tradičná, nájdete tu aj mnoho dobrých rád a tipov – zariaďovanie s drevom, červenými rastlinami, paprade...
Bede Verlag
 
Naturaquarien(Takashi Amano)
Malá knižočka, kde je podrobný opis zariaďovania 60-kového akvária, kvalitne pofotený v jednotlivých etapách. Názorne ukazuje Amanov štýl a jeho techniku. Po prezretí ihneď zistíte, že aj Amano varí len s vodou, ale veľmi dobre ;-)
Bede Verlag, zo série "Ihr Hobby"
 
Chováme akváriové ryby (J. Černý – E. Topercer)
Túto knihu vlastním už od detstva, ale stále sa k nej rád vraciam. Nie však z nostalgie, ale preto, že mnoho informácií som našiel len v tejto knihe a majú stále aktuálnosť, napr. ekologická rovnováha, kolobeh dusíka atď.
Príroda.
 
Veľká kniha o akváriu (Thierry Maitre-Allain)
Vcelku obsiahla kniha, kde popri štandardných tématikách získate hodnotné informácie o vode, filtroch, stavbe akvárií a morskej akvaristike.
Perfekt.
 
Akváriové ryby (Dick Mills)
Malý, ale šikovný lexikón akváriových rýb. Škoda, že rybky sú fotené na bielom pozadí a nie v zarastenej nádrži... Inak pre normálne požiadavky akvaristu postačí.
Osveta
naspäť